צעצועים לכלבים – היתרונות בצעצועים ופינוקים לכלבים

צעצועים לכלבים – זה תמיד מראה מלבב עיניים לצפות בכלב שלכם מתענג ומשתובב עם צעצוע חמוד שקניתם לו מתנה, ללא ספק. הכלב משחק עם עצמו ומתרוצץ עם כשכושי זנב מצחיקים בזמן שהצעצוע נמחץ בין שינו ומצפצף או מפיק צלילים מצחיקים אחרים. רכישת צעצוע חמוד לכלבכם תורם לחיזוק הקשר ביניכם והוקרת התודה שלו ניכרת לעין בהתנהגו שלו, כיאה לחברו הטוב ביותר של האדם.

בדיוק כמו ילדים ופעוטות- הצורך של כלבים לשחק במשחקים ולהתפנק על צעצועים הוא צורך נצחי מאחר וכבים הם בעצם ילדים שלעולם לא מתבגרים!

אם להשאיר אותם סגורים כל היום בבית, ללא שטח או תעסוקה וללא תשומת לב, משחק או לפחות משחק עם צעצוע כשהכלב נמצא לבדו, זה יגרום לתסכולים רבים או עצב לכלב, וזה ממש לא משנה אם מדובר בסוגי כלבים גדולים או קטנים.

פינוקים לכלבים הם חשובים לא פחות מפינוקים לעצמנו או לילדים שלנו, כשהכלב לא מקבל את תשומת הלב הראויה והמספקת בשבילו, הוא עלול להפוך לאגרסיבי, להרוס דברים ברחבי הבית, נבחן גדול או לחילופין מופנם ודכאוני ברמה קיצונית, או כל בעיה התנהגותית אחרת, בדומה לילד שלא מקבל תשומת לב גם כן.

התפתחות באופן הזה עלולה לפגוע בסביבת הכלב ולגרום לתסכולים רבים לכולם מסביב, ועל הצורך הזה צעצועים לכלבים באים לתת מענה.

תעסוקה שתורמת להרגשה כיפית

כדי למנוע את המצבים הבלתי נעימים שמנינו קודם, וזה לא ממש משנה אם יש לך כלב אמסטף בחצר או פינצ'ר, כדאי לחשוב במה כלבכם האהוב ירצה לשחק ועם מה יהיה לו הכי כיף ומבדר להשתולל ולהתגלגל על השטיח או על הדשא בחוץ.

ישנם סוגים רבים של צעצועים לכלבים כמו עצמות משחק לכלב, כדורים בגדלים שונים ומרקמים, כאלו שרכים וכאלו שהם עשויים מגומי וכאלו שמצפצפים בכל לחיצה. לצעצועים ישנם גם דרגות קושי שונות לצורך גירוי מנטלי וחשיבתי של הכלב- מה שמעייף אותו מאוד אולי לא בצורה הפיזית, אבל עקב הפעלת החשיבה הוא מתעייף מנטלית בצורה דומה לריצה בחוץ.

חלק מהצעצועים המגרים מנטלית יש כאלו שבתוכם מכניסים חטיפים ועל הכלב להירתם למשימה של הוצאת החטיפים מתוכם כדי שיוכלו לאכול במהרה את הפינוקים לכלבים שהכנסתם לתוך המשחק.

הריח בעצם גם מגרה אותם והם גם מתלהבים מהאתגר הניצב בפניהם.

חיזוק הקשר בין הבעלים לכלב

כל פעילות שתבחרו לעשות שתפעיל את הכלב שלכם בדרך כלשהי, היא פעילות שמקרבת ביניכם ומעמיקה את הקשר והתקשורת ביניכם. לא משנה אם מדובר בסוגי כלבים גדולים או כלבים קטנים, שניהם דורש את המאמץ הפיזי או המנטאלי המינימאלי במהלך היום אחרת הם פשוט משתעממים. ולא, היציאה מכלוב או הבית לצורך עשיית צרכים בלבד וחזרה הביתה- לא נחשבת לפעילות ותשומת לב לכלב וסביר להניח ששגרה כמו זו תעציב אותו מאוד.

צעצועים שניתן לשלב עם פעילות אחרת

לאחר שאנחנו כבר מבינים שכדאי לספק ולהשקיע בכלב לשלכם בתעסוקה, צעצועים ופינוקים, אם אתם לא רוצים שיהרוס לכם את הספות או הריהוט בבית או יגרום לנזקים לעצמו, כדאי להבין ולדעת אילו פעילויות מגניבות תוכלו לשלב עם הצעצועים לכלבים, חוץ מפשוט לתת לו אותם. הצעצועים תורמים לשמירה על פעילות גופנית, פריקת מרץ ואנרגיות שהצטברו אצל הכלב במהלך מנוחת היום שלו ועקב כך גם מרגיעים אותו.

בדומה למשחקים המגרים מנטלית שהוזכרו קודם, תוכלו לשלב את הצעצועים בהליכה יומיומית עם הכלב שלכם בחוץ, במשחק משותף על הדשא בזמן פיקניק מהנה ומשפחתי, בטיול למקור מים בו אפשר לשלב משחק עם כדור או מקלות ועצמות משחק אל תוך המים- רוב הכלבים מאוד נהנים גם ממשחקי מים וגם ממשחקי רדיפה אחר עצמות והחזרתם לבעלים.

חשוב לזכור שבעת פעילות אינטנסיבית או טיול ארוך משולב משחק עם הכלב, עליכם לקחת קערת מים עבורו כדי שישתה ולא יתייבש, בייחוד כשמדובר ביום שמשי וחמים.

למידע נוסף – בקרו בעמוד הבית של מלך חיות

תוכן עניינים

אילוף כלב תוקפן
אילוף כלבים
אילוף כלב תוקפן בצורה נכונה ומקצועית

אילוף כלב תוקפן בצורה נכונה ומקצועית – ניסיון לאלף כלב בעל בעיות התנהגות מחייב ידע מקצועי והכשרה מעשית. בנוסף, כדאי לנצל את ההזדמנות ולנסות לאלף