עצמות למשחק לכלב

עצמות למשחק לכלב – עצמות שניתנות לכלב יכולות לשמש בתור פינוק שאתם מעניקים לכלבכם האהוב, הן עוזרות לשמור על השיניים והיגיינת הפה, ומאפשרות לכלבכם להוציא אנרגיה, וכך לצמצם את הנזק שכלב צעיר עלול לגרום לרהיטים בבית.

עצמות למשחק לכלב אהובות מאוד עליהם ויכולות להעסיק אותם זמן רב, חשוב מאוד להתאים את העצם לסוג הכלב גילו, וגודלו, אחרת הדבר עלול לגרום לבעיות בריאותיות ואף לסכן את הכלב.

עצמות לכלבים

לכלבים יש צורך קמאי בלעיסה, דבר שיכול להוביל להריסת הנעליים או הרהיטים בבית. הלעיסה היא בגדר אינסטינקט בסיסי, פעילות זו מעניקה לכלב את האפשרות להפיג מתח, ולחזק את חלל הפה.

בעבר כלבים שחיו בטבע הסתמכו על עצמות, ובעיקר על מח העצם, בתור מקור תזונתי כאשר לא ניתן היה למצוא טרף.

תהליך האבולוציה הופך חלק מהפעולות שמעודדות את ההישרדות של המין למהנות, כך גם הלעיסה גורמת לכלב עונג וניתן לראות את ההתלהבות בה הכלב ניגש למשימה.

יש מגוון רחב של עצמות שיוצרו במיוחד עבור הכלב כדי לענות על צרכים שונים, ישנן עצמות לעיסה שנועדו לפירוק ויש עצמות למשחק לכלב שמטרתן היא מתן תעסוקה לכלב. העצמות מגיעות בשלל גדלים וצורות, טעמים וגוונים. העצמות מיוצרות כך שיוכלו לתת את המענה האופטימלי ביותר מבחינה בריאותית ובטיחותית.

עצמות למשחק לכלב לא נועדו לפירוק לחתיכות קטנות, אלא בעיקר להשחזת השיניים ולשעשוע. הן בטוחות לשימוש ולא יכולות לגרום לנזק, כאשר נבחרות בקפידה.

חלק מהעצמות מהסוג הזה אף עשויות מחומרים אשר לא ניתן לפרק, כגון גומי או סיליקון, ויכולות לשמש את הכלב לאורך זמן.

היתרונות שיש בעצמות למשחק לכלב

עצמות לעיסה עונות על צורך מנטאלי שיש לכלב, ויכולות להפיג תחושות של לחץ ושעמום. בנוסף לכך לעיסה עוזרת לחזק את שרירי הפה, הצוואר והגב ומספקות לכלב תעסוקה למשך שעות רבות.

עצמות לעיסה יכולות להוות מקור טוב למינרלים כגון סידן ולערכים תזונתיים הכרחיים נוספים.

לעיסת עצמות עוזרת לשמור על היגיינת הפה, ניקוי השיניים, הפחתת הצטברות הפלאק, חיזוק החניכיים וריענון ריח הפה.

בטבע הלעיסה היא צורה טובה לניקוי הפה, אך תוחלת החיים של חיות המחמד ותזונתם היא שונה, לכן לא כדאי לוותר על צחצוח שיני הכלב מפעם לפעם, זכרו שאין להשתמש במשחת השיניים שלכם, אלא שיש צורך שמשחה מיוחדת לכלבים.

מתן עצמות לכלב יכול לצמצם את הנזק שהכלב עלול לגרום לחפצים בבית, בייחוד כאשר מדובר בכלב צעיר. לעיסת עצמות יכולה לסייע לגורים להתגבר על כאבי השיניים מהם הם סובלים במהלך הגדילה, דבר שגורם להם לעיתים ללעוס ולהרוס חפצים בבית. עצמות למשחק לכלב יכולות להיות מענה נהדר במקרה זה, ולחסוך לכם נזק רב בבית.

עצמות למשחק לכלב מהוות פינוק של ממש, בזכותם תוכלו להרגיע את הכלב בקלות, לחזק את הקשר עם כלבכם, למשל על ידי מתן העצם במסגרת המשחק או כפרס על התנהגות טובה.

שימוש יעיל נוסף יכול להיעשות במסגרת פעילות אילוף כלבים, בגלל שלעיסה כל כך אהובה ונחוצה עבור כלבים, הם לרוב יראו בחיזוק כמו מתן עצם או צעצוע ללעיסה תשופר שיש בו ערך רב.

חשוב לשים לב – היזהרו

שימוש לא נכון בעצמות, ובייחוד מתן עצמות שאינן מתאימות לכלב יכולות לסכן את בריאותו של הכלב ואף להביא לכדי מותו. חשוב מאוד לבחור את העצמות בקפידה, ובכך להבטיח הנאה מרובה עבור כלביכם ושמירה על בריאותו וחייו.

אנשים רבים עושים שימוש בעצמות שהן בנמצא באופן טבעי ואף נוטים לחשוב שניתן להשתמש בעצמות שבושלו במסגרת הבישול של בני הבית, חשוב מאוד להימנע ממתן שאריות שכאלה לכלבכם, משום שהדבר עלול להזיק מאוד. עדיף להשתמש בעצמות שמיוצרות במיוחד כדי לענות על צרכי הכלב ולשמור על בריאותו, אם בכל זאת ברצונכם לפנק את הכלב בעצם של ממש, חשוב מאוד להבין מה יכול להיות בטוח לשימוש.

עצמות שבושלו אינן מתאימות לשימוש בטוח של הכלב משום שהן נשברות בקלות ובאופן אשר מסכן את הכלב. העצם יכולה להיתקע או לפצוע את מערכת העיכול, לגרום לדלקת חמורה, לחסום את מערכת העיכול, לגרום להקאות, עצירות ואף לחנק.

יש להקפיד על כך שהעצם תהיה גדולה יותר מהלוע של הכלב וזה לשנה אם מדובר בכלב קטן מאוד (פינצ'ר) או כלב אמסטף, כך שלא יוכל לבלוע אותה בטעות. העצם צריכה להיות מעובה לאורכה בכל היקפיה.

כשמדובר בעצם טבעית, ניתן לתת רק עצם של בקר, יש להימנע לגמרי מעצמות של עוף או חזיר. בכל מתן עצם חשוב שהכלב יהיה תחת השגחה, ויש להגביל את זמן השימוש בעצם.

למרות שאנו נוטים לחשוב שתמיד עדיף ללכת על הבחירה הטבעית, כשמדובר בעצמות לא שווה לקחת את הסיכון, שיכול להיות קטלני עבור הכלב. מומלץ מאוד לפנות לחנות חיות ולרכוש עצמות דנטליים או עצמות למשחק לכלב שיתאימו לצרכיו באופן מושלם וישמרו על בריאותו ואף יתרמו לו. כך למשל, כשמדובר בגור, שיניו עדיין אינן חזקות מספיק, בחנות תוכלו למנוע עצמות לעיסה בדרגות קושי משתנות.

עצמות לכלבים הן מבין פינוקים לכלבים האהובים ביותר על הכלבים, בנוסף להפגה שמספקת הלעיסה, עצם שיכולה לשמש למשחק תספק הנאה גדולה יותר. פינוקים נוספים שכלבים תמיד ייהנו מהם הם חטיפים וצעצועים לכלבים. במיוחד צעצועים שמצריכים פעילות כגון משיכה או לעיסה, הם גם מספקים הזדמנות לפעילות אינטראקטיבית עם בני הבית ויכולים לבנות יחסי אמון ולשמש בתור חיזוק חיובי.

עצמות למשחק לכלב יאפשרו שימוש בטוח ומותאם שעונה על הצורך הבסיסי של הכלב, לצד האפשרות לשלב את הלעיסה תוך כדי פעילות של משחק. המגוון העצום שיש לחנויות לחיות להציע יוכל לגוון את הפעילות ולהבטיח שכלבכם מקבל את הטוב ביותר.

תוכן עניינים

אילוף כלב תוקפן
אילוף כלבים
אילוף כלב תוקפן בצורה נכונה ומקצועית

אילוף כלב תוקפן בצורה נכונה ומקצועית – ניסיון לאלף כלב בעל בעיות התנהגות מחייב ידע מקצועי והכשרה מעשית. בנוסף, כדאי לנצל את ההזדמנות ולנסות לאלף