כלבי פומרניין קטנים עם לב ענק

חובבי כלבים בכל רחבי העולם מכירים את פומרניין בתור גזע בעל אופי חזק, דומיננטי ומרשים. מלבד המראה המגניב שהופך אותם לאחד מסוגי הכלבים הכי פופולאריים בישראל, כדאי גם להביא בחשבון את הלב הענק ואת העובדה שקל יחסית לאלף אותם. אז איך עושים את זה ומאיפה מתחילים? הנה המדריך המלא

כלבי פומרניין

פומרניין הוא גזע כלבים שמגיע במקור ממרכז אירופה, או יותר נכון מאזור בשם פומרניה. מבחינה היסטורית, מדובר בכלב שהוא צאצא של כלבי שפיץ גדולים יותר. אבל מאז המאה ה-17 והחיבוק שהכלבים קיבלו מצד בני המלוכה, פומרניין קטן הוא דווקא הסוג שרובנו מכירים היטב.

הגודל הזעיר של פומרניין הוא מאפיין מובהק שקשה להתעלם ממנו. עם זאת, חשוב להביא בחשבון גם את תכונות האופי של הגזע. ראשית, מדובר על כלבים בעלי אופי חזק. למרות הגודל המינימאלי, פומרניין נחשב כלב יחסית עקשן. חוץ מזה, פומרניין הוא כלב דומיננטי שיודע לעמוד על שלו. כל זה יחד יוצר חבר על ארבע עם תכונות אופי מרשימות ומראה ייחודי. 

סוגי כלבים דומים לפורמניין

בהשוואת היחס בין מספר משקי הבית לבין מספר כלבי פומרניין ישראל נמצאת במקום גבוה. הסיבה לכך היא שניתן לגדל את הכלב הזה גם בדירות קטנות וגם בבתים עם חצר, מה גם שהוא נחשב לבעל לב ענק: בעלי כלבי פומרניין מרגישים מהר מאוד עד כמה הוא חלק מהמשפחה והם מעדיפים אותו על פני כל גזע אחר.

כמובן שיש גם סוגי כלבים אחרים שדומים לפורמניין ושווה להכיר. אם מתמקדים בקטגוריה של כלבים קטנים מהרגיל, ניתן להזכיר את הגזעים הללו:

  • מלטזי
  • ביגל
  • סיני מצויץ
  • פינצ'ר ננסי
  • פאג
  • פקינז
  • שיצו

כאן המקום להזכיר שאמנם חלק מהכלבים ברשימה דומים לפורמניין מבחינה חיצונית, אבל האופי שלהם אחר לגמרי. כלב מלטזי למשל הוא חמוד וקטן, אבל קשה לאלף אותו. לעומת זאת, כלב פינצ'ר ננסי מגיע למידות של פומרניין אבל הוא הרבה פחות דומיננטי ונוכח בחיי המשפחה. 

אילוף כלבים

הדבר החשוב ביותר הוא לבחור כל סוג של כלב שאותו רוצים לאמץ על פי מידת ההתאמה שלו לאורח החיים. אפשר כמובן לשקול שילוב של שירותי אילוף כלבים בפנסיון ואף להשאיר אותם שם כאשר יוצאים לחופשה, אבל זה לא מחליף תשומת לב אישית. דווקא בגלל הגודל הקטן של פומרניין לדוגמא, תשומת לב כזו אחראית ישירות לאיכות החיים שלהם.

לסיכום, לכלבים קטנים יכול להיות גם לב ענק וגזע כמו פומרניין מוכיח את זה היטב. מכאן והלאה, כל אחד ואחת מאיתנו צריכים לחשוב היטב איזה סוג של כלב הם רוצים לגדל ולאמץ, כיצד לבצע את האילוף וכמובן איך לשלב אותו בחיי המשפחה או משק הבית. 

תוכן עניינים

אילוף כלב תוקפן
אילוף כלבים
אילוף כלב תוקפן בצורה נכונה ומקצועית

אילוף כלב תוקפן בצורה נכונה ומקצועית – ניסיון לאלף כלב בעל בעיות התנהגות מחייב ידע מקצועי והכשרה מעשית. בנוסף, כדאי לנצל את ההזדמנות ולנסות לאלף